Svet-Stranek.cz
Jiří Ligocki
JL-AUTO

aktuality:Jiří Ligocki

aktuality

17.12.2012 Pokojné a veselé vánoce .

Pokojné a veselé vánoce .
PF 2013

09.07.2012 nové EU štítky značení pneumatik

nové EU štítky značení pneumatik
Od listopadu 2012 je nový štítek povinný ve všech členských státech EU. Všechny pneumatiky pro osobní, nákladní a lehké nákladní vozy musejí mít nálepku nebo být prodávány s označením jistých
parametrů.


Štítek informuje o třech vlastnostech pneumatiky:

1) hlučnost měřená v decibelech (dB)
Pneumatiky jsou rozděleny do 3 tříd ilustrovaných třemi vlnami
- 1 vlna – tišší pneumatika
- 3 vlny – hlučnější pneumatika

2) záběr na mokru vyplývajícímu z účinnosti brzdění na mokré vozovce
- A – nejkratší brzdná vzdálenost
- G – nejdelší brzdná vzdálenost

3) vlivu na spotřebu paliva vyplývajícímu z valivého odporu
- A – nejúspornější
- G – nejméně úsporná

08.05.2012 Policie začne nařizovat mimořádné STK

Policie začne nařizovat mimořádné STK
Ministerstvo dopravy vydalo 6. března 2012 prováděcí předpis.Vyhláška stanoví postup při provádění tzv. technické silniční kontroly (dále TeSK). TeSK je oprávněn provádět policista nebo celník. Podle této vyhlášky TeSK probíhá za účelem zjištění technického stavu po dobu nezbytně nutnou. Provádí se formou vizuálního posouzení stavu údržby, kontroly osvědčení o registraci vozidla a ověření výsledku pravidelné technické prohlídky a dalších kontrolních úkonů.
Součástí TeSK může být i prohlídka na STK, ta se provádí v případě, že policista nebo celník má důvodné pochybnosti ohledně technické způsobilosti vozidla. Tato část TeSK zahrnuje kontrolní úkony, nezbytné pro ověření technické způsobilosti vozidla v rozsahu, v jakém má o ní policista nebo celník důvodné pochybnosti.

21.02.2012 Folie na bočních sklech

Folie na bočních sklech
Policie varuje řidiče před používáním dodatečně montovaných tmavých fólií na okna aut.Ztmavená přední boční skla musejí mít podle zákona propustnost minimálně 70 procent, u čelního skla je to 75 procent a u zadního skla nesmí fólie zakrývat třetí brzdovou svítilnu. Ostatní skla nejsou limitována.
Pokud si necháte nalepit certifikovanou fólii, nemusí již vaše skla splňovat kritéria, protože většinou jsou ztmavená skla již z výroby. Tyto hodnoty se sčítají a sklo poté nemá požadovanou propustnost.
Řidičům, jejichž vůz limity propustnosti nesplní, hrozí bloková pokuta až 5 000 korun. Takové auto však může být navíc označeno jako nezpůsobilé k provozu a řidiči může být další jízda zakázána. Ve správním řízení může být za propustnost nižší než 20 procent pokuta až 10 000 korun nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců

návštěvníků stránky
celkem50 403
tento týden267
dnes90