Svet-Stranek.cz
JL-AUTO

aktuality:Jiří Ligocki

aktuality

<< na začátek | < předchozí   | 1 | 2 | 3 | 4
08.05.2012 Policie začne nařizovat mimořádné STK

Policie začne nařizovat mimořádné STK
Ministerstvo dopravy vydalo 6. března 2012 prováděcí předpis.Vyhláška stanoví postup při provádění tzv. technické silniční kontroly (dále TeSK). TeSK je oprávněn provádět policista nebo celník. Podle této vyhlášky TeSK probíhá za účelem zjištění technického stavu po dobu nezbytně nutnou. Provádí se formou vizuálního posouzení stavu údržby, kontroly osvědčení o registraci vozidla a ověření výsledku pravidelné technické prohlídky a dalších kontrolních úkonů.
Součástí TeSK může být i prohlídka na STK, ta se provádí v případě, že policista nebo celník má důvodné pochybnosti ohledně technické způsobilosti vozidla. Tato část TeSK zahrnuje kontrolní úkony, nezbytné pro ověření technické způsobilosti vozidla v rozsahu, v jakém má o ní policista nebo celník důvodné pochybnosti.

21.02.2012 Folie na bočních sklech

Folie na bočních sklech
Policie varuje řidiče před používáním dodatečně montovaných tmavých fólií na okna aut.Ztmavená přední boční skla musejí mít podle zákona propustnost minimálně 70 procent, u čelního skla je to 75 procent a u zadního skla nesmí fólie zakrývat třetí brzdovou svítilnu. Ostatní skla nejsou limitována.
Pokud si necháte nalepit certifikovanou fólii, nemusí již vaše skla splňovat kritéria, protože většinou jsou ztmavená skla již z výroby. Tyto hodnoty se sčítají a sklo poté nemá požadovanou propustnost.
Řidičům, jejichž vůz limity propustnosti nesplní, hrozí bloková pokuta až 5 000 korun. Takové auto však může být navíc označeno jako nezpůsobilé k provozu a řidiči může být další jízda zakázána. Ve správním řízení může být za propustnost nižší než 20 procent pokuta až 10 000 korun nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců

16.01.2012 Novela zákona č. 56/2001, který stanovuje podmínky registrace a schvalování vozidel a upravuje zákonný rámec STK a měření emisí. 1.část

- dosavadní vlastník vozidla bude povinen do 10 pracovních dnů od uskutečnění jeho prodeje nechat změnu vlastnictví zapsat do registru. Nový vlastník je poviněn do 10 pracovních dnů od prodeje zaregistrovat na sebe. V případě nerespektování tohoto ustanovení hrozí každému pokuta 5 - 50 tis. Kč.
- registrační značka bude přenosná z vozidla na vozidlo. V případě, že vlastník vozidla nebude přenos značky na jiné vozidlo požadovat, uvedená kombinace znaků může být přidělena jinému vozidlu.Lze si zažádat o vlastní kombinaci znaků na registrační značce. Ta nesmí obsahovat hanlivé nebo pohoršující výrazy, text podporující národnostní, rasovou, náboženskou nebo třídní nenávist název nebo zkratku orgánu státní správy, zastupitelského sboru nebo územního samosprávného celku, státu apod. Poplatek za takovou značku bude 5000 Kč.
- stav počítače ujeté vzdálenosti silničního vozidla nesmí být pozměňován a do počítače ujeté vzdálenosti nesmí být zasahováno s výjimkou jeho opravy nebo výměny prováděné oprávněným pracovníkem opravny silničních vozidel. Výměna nebo oprava počítače ujetých kilometrů v domácích podmínkách se tak stává nezákonnou.

02.11.2011 Škoda předvedla malou novinku Citigo

Škoda předvedla malou novinku Citigo
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ukázala nový malý model Škoda Citigo, takzvaný vůz do města. Vstoupila tím svou sedmou modelovou řadou do segmentu nejmenších vozů. Citigo bude uvedena koncem roku 2011 na český trh, se zahájením prodeje v Evropě se počítá na začátek léta 2012.
Automobilka Škoda odtajnila cenu nového modelu Škoda Citigo, který se v Česku začne prodávat ještě letos. K mání ovšem budou dražší modely, které budou stát od 194 900 korun. Levnější verze za 179 900 korun se začne prodávat až příští rok.

<< na začátek | < předchozí   | 1 | 2 | 3 | 4
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK