Svet-Stranek.cz
JL-AUTO

Bloková výjimka EU:Jiří Ligocki

Bloková výjimka EU

Evropská komise přijala dne 27. května 2010 Nařízení Komise (EU) č.461/2010 - novou blokovou výjimku pro sektor motorových vozidel.
Nařízení je doprovázeno doplňkovými pokyny k vertikálním omezením v dohodách o prodeji a opravách motorových vozidel a distribuci náhradních dílů pro motorová vozidla.

Nařízení vstoupilo v platnost dnem 1. června 2010.

Nechcete své auto servisovat tam kde jste ho zakoupili - u autorizovaného prodejce? Na základě nařízení EU tzv. Blokové vyjímky můžete. Máte možnost volby mezi autorizovaným a nezávislým autoservisem.

Vybrané pasáže z vysvětlující brožury týkající se poprodejního servisu nových vozů.

DISTRIBUCE A SERVIS MOTOROVÝCH VOZIDEL V EVROPSKÉ UNII

Otázka:
Musí zákazník přivézt vozidlo k ZÁRUČNÍM OPRAVÁM k prodejci, od kterého automobil koupil?

Odpověd:
Nikoli. Aby nařízení platilo, má zákazník právo odvézt vozidlo k jakémukoli autorizovanému servisnímu pracovníkovi v rámci sítě dodavatele kdekoli v EU.

Otázka :
Může výrobce odmítnout uznat záruku v případě, že zákazník nechal během záruční lhůty provést opravu nebo servis svého vozidla u samostatného nezávislého servisního pracovníka?

Odpověd:
Nikoli. Pokud zákazník nechal provést opravu nebo servis svého vozidla během záruční doby výrobce u samostatného nezávislého servisního pracovníka, nemůže zaniknout záruka zákonná, tak prodloužená, na lak, na prorezavění karoserie a podobně.Výjimkou jsou svolávací akce výrobce.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK